facebook
Zaloguj się Rejestracja

Kim jesteśmy

WspólnaEnergia.pl to pierwsza w Polsce elektroniczna platforma do grupowego zakupu energii elektrycznej i gazu ziemnego wysokometanowego przeznaczona dla klientów indywidualnych oraz biznesowych. Działamy według znanej koncepcji agregagowania potencjału wielu podobnych odbiorców w celu osiągnięcia efektu skali i uzyskania optymalnych warunków cenowych w aktualnych realiach rynku energetycznego. Naszym unikalnym rozwiązaniem jest grupowanie odbiorców według ich profilu poboru energii oraz gwaranacja uzyskania korzystnych cen, bez spełnienia której Odbiorca nie ma wobec nas żadnych zobowiązań. Nie zestawiamy klientów o różnej charaktersytyce, ponieważ podwyższa to wycenę dla całej grupy podmiotów. Kontraktacja odbywa się w trybie kwartalnym. Zbieramy grupę zainteresowanych odbiorców, aby następnie wynegocjować dla nich wymagane warunki handlowe. Jeśli uda nam się spełnić nasze gwarancje i oczekiwania odbiorców, Klienci podpisują umowę z wybranym sprzedawcą (dostawcą). Nowy sprzedawca realizuje cały proces administracyjny związany ze zmianą. Co ważne, zmiana sprzedawcy energii elektrycznej i gazu ziemnego jest całkowicie bezpłatna dla Klienta. Operator serwisu również nie pobiera opłat od odbiorców, którzy podpisali umowę z nowym sprzedawcą. Nasze wynagrodzenie pochodzi od wybranego dostawcy i jest pochodną liczby podmiotów w grupie zakupowej, jej profilu poboru oraz warunków na hurtowym rynku energii.

 

Logo EnergomixWłaścicielem i operatorem serwisu wspolnaenergia.pl jest Energomix Sp. z o.o.  Jesteśmy największą w Polsce niezależną firmą doradztwa energetycznego. Działamy w systemie „Total Energy Cost Management" dążąc do osiągnięcia oszczędności we wszystkich obszarach gospodarki energetycznej naszych klientów, czyli zakupach energii elektrycznej i gazu ziemnego, optymalizacji kosztów dystrybucyjnych oraz redukcji i kontroli poboru. Jako jedni z pierwszych, w 2010 roku, rozpoczęliśmy działania na zliberalizowanym rynku energii. Nasza sieć liczy ponad 100 konsultantów pracujących w biurach regionalnych na terenie całego kraju oraz kilkunastu specjalistów w biurze centralnym w Warszawie. Z naszych usług skorzystało dotychczas ponad 3 500 odbiorców biznesowych i instytucji publicznych (zakontraktowalismy ponad 700 000 MWh dla ponad 20 000 punktów poboru). Jeśli Klient jest zainteresowany spotkaniem, to zapraszamy do kontaktu.

 

Jesteśmy głównym partnerem Polskiego Stowarzyszenia Doradztwa Energetycznego. Prezes Firmy jest ekspertem Business Centre Club ds. efektywności energetycznej oraz członkiem Polskiego Komitetu Światowej Rady Energetycznej. Otrzymaliśmy złoty Certyfikat Wiarygodności Biznesowej za rok 2014 i Certyfikat Wiarygodności Płatniczej 2015. Zostaliśmy wybrani przez Bank Światowy do wsparcia przy realizacji ogólnoświatowego raportu Doing Business (2014 i 2015) w obszarze energetyki. W 2015 roku zostaliśmy laureatem konkursu Lider Przedsiębiorczości za szczególne osiągnięcia w dziedzinie przedsiębiorczości i innowacyjności. Posiadamy polisę OC działalności na kwotę 500 tysięcy złotych. Jesteśmy również operatorem platformy do samodzielnej zmiany sprzedawcy energii - samEnergia.pl oraz porównywarki OfertyEnergetyczne.pl. W ramach Energomix Sp. z o.o. tworzymy zintegrowaną grupę energetyczną działającą w przestrzeni internetowej oraz fizycznej poprzez sieć doradców na terenie całej Polski.


Energomix Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Czerśniowa 98, 02-456 Warszawa, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000339431 przez Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, NIP: 522-293-25-63, REGON: 142056915, kapitał zakładowy: 100 000 zł.